Vodácké desatero

Vodácké desatero

Každoročně se na našich řekách zbytečně utopí několik desítek lidí. Je to z nezkušenosti, z neznalosti terénu, z neopatrnosti nebo díky zbytečnému riskování. O bezpečnosti na vodě se už toho napsalo hodně, ale nikdy to není dost. ČSK VT nám předkládá k zamyšlení pravidla, kterými by se vodáci měli řídit.

[b]Standard vodáka – vůdce malého plavidla:[/b]

Při záchraně použij dostupné prostředky – házečku, házecí podkovu, navázanou plovací vestu, tyč, větev, nebo kanystr na provaze atd.

Zkušenosti čtenářů

Ešus

Ahoj
nad jezy, které jsou v našem seznamu nebezpečných jezů, daly státní podniky povodí informační cedule o nebezpečí. Bohužel se je nepovedlo sjednotit, takže někde je to s lebkou s hnáty, někde s přeškrtnutou kanoí. Snažili jsme se o to, aby to bylo cca 100 – 150 metrů nad jezem, zpravidla na straně, kde se dá přenášet. Lidi, prosím respektujte tyhle cedule. Databázi nebezpečných jezů tvořily desítky zkušených vodáků, nejsou tam pro nic za nic.
A ještě mám jednu připomínku – alkohol během jízdy je nebezpečný rádce, radši si ho nechte až na večer.
Ahoj Ešus

Monte

Na Vltavě v kempech je vyvěšeno vodácké desatero také , ale s jiným textem.( Zřizovatelem tabulí je ministerstvo pro místní rozvoj ….).
Desatero by mělo být jen jedno !:-)

Ešus

Ceduli Ministerstva pro místní rozvoj jsem neviděl, nemohu soudit, co a zda je lepší. Tohle desatero jsme poslali skoro všem půjčovnám, poslali jsme ho na kraje, má ho v ruce zřizovatel státních podniků povodí, informovali jsme o něm asociaci krajů České republiky. Máš pravdu, že by to mělo být jednotné, ale prosadit to není v naší moci, stejně tak jako označení nebezpečných jezů. Tady pouze můžeme doporučovat a jednat, ale ve výseldku to vypadá tak, že každý státní podnik povodí vyrobí vlastní značku, kterou bude používat na řekách ve svém ranku.
Nicméně zřejmě v sobotu se budu motat kolem Hameráku, ta se možná sjedu na Vltavu či Lužnici podívat.
Ešus

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: