Taška Trimm Board velikosti L je určená pro všechny ty, kdo se nedokážou na cesty sbalit nalehko nebo s sebou potřebují vzít opravdu hodně věcí. Její velikost a objem jsou dostatečné na to, aby se do tašky vešla třeba i manželka – zkoušel jsem to, tak čtěte dál.
Strava, která už asi nebude nikdy lehčí, ale pomocí vakuování zabere méně místa a díky pečlivému výběru surovin a promyšlené technologii, výborně chutná. Vše možno ohřát i bez vařiče a ešusu. V nabídce Adventure Menu naleznete momentálně 11 druhu (9 hlavních jídel + 2 polévky (Gulášovka a Čočkový Dhal) a to vše ve dvou velikostech STANDARD a BIG PORTION. Co nejvíce chutnalo nám?
Ledlenser MH5 je lehká, skladná, jednoduše ovladatelná čelovka, která však disponuje dostatečným výkonem i pro náročnější výpravy. Výrobce ji navíc vybavil řadou zajímavých technologií, které vám používání jistě zpříjemní. Pojďme se na ní tedy detailně podívat.
Od podzimu 2019 jsme měli k dispozici pro testování kajak Rush 1, který byl v tu dobu žhavou novinkou od Gumotexu a dalším přírůstkem mezi lodě s drop-stitch prvky. Během dlouhého testování jsme s kajakem vyrazili na mnoho výprav jak po klidných, tak tekoucích vodách a samozřejmě nechybělo ani vykročení „z komfortní zóny“ lodě, která se nejlépe cítí na vodě do WW II.
Když se mezi produkty k otestování objevil gril Meva Piknik, neváhal jsem ani chvilku a hned jsem po něm skočil. Pracovně grilovat (protože testování je přece taky tvrdá práce), to se mi ještě nestalo. Zpětně musím říct, že pohodovější test jsem asi ještě nezažil.
Waka Steeze je unikátní kajak, protože z něj lze udělat creekovku nebo riverunner s úzkou a plochou zádí. Takové pokusy už pár výrobců v minulosti předvedlo. Leckdo si asi vzpomene na lodě Transformer od Wave Sportu, kde se přidělávaly různě dlouhé špice nebo na velmi zvláštní kajak FX od Daggeru, kde se dal přidat objem pomocí plováků na přídi a zádi. Nic z toho se ale nechytlo. Až nyní to znovu zkouší Waka a je třeba říct, že jejich provedení vypadá, a předesílám, že i funguje, o poznání lépe.
Packrafty jsou u nás málo známými plavidly, ale vězte, že se to brzy změní. V Americe packrafting prochází nebývalým boomem a ten pomalu začíná i u nás. V Pádlerovi jsme v minulosti o packraftingu už několikrát psali a také jsme recenzovali několik packraftů zahraniční výroby. Nyní jsme ale dostali k vyzkoušení packraft, který by se dal nazvat revolučním, navíc je celý dílem tuzemského výrobce Roberta Kazíka – firma ROBfin.
Nazývat svítilnu HM61R Amber čelovkou není úplně přesný výraz, ale je to jedno z možných (a pro mě osobně i hlavních) použití. Dále v recenzi se tohoto označení také budu držet. Dalšími možnostmi použití jsou držení přímo v ruce a svítilna, kterou lze pomocí magnetické koncovky umístit na železné povrchy nebo ji díky odnímatelnému kovovému klipu uchytit třeba… třeba na oblečení.
Po knihách Nejhezčí túry světa a Nejhezčí místa světa se dobrodruh a cestovatel (a také stálý spolupracovník Pádlera) Jan Hocek rozhodl řídit heslem „Všude dobře, doma nejlíp“ a vydal svou třetí knihu, která se zabývá výlučně jeho domovinou, tedy Českou a Slovenskou republikou.
Po velikém nadšení z dlouhodobějšího testu suché bundy Jaman RT-X jsem v červnu letošního roku dostal k vyzkoušení další kus z brněnské dílny Jaman Liquid Lifestyle a sice suchý oblek označený RDS-X. Pojďte se podívat, zda se mi oblek za více jak 5 měsíců používání zalíbil.
K podzimnímu testování jsem obdržel nové pádlo na moře, jezera a jiné nedivokovodní pádlování Nekton G od TNP osazené na matné sklolaminátové žerdi o průměru 30 mm s YP spojkou. Testování probíhalo hlavně v tuzemských podmínkách na řekách a přehradách a rád bych se s vámi podělil o pár dojmů.
Počátkem letošního léta jsem začal testovat „vodácké“ brýle WileyX Compass a používal jsem je zejména na divoké vodě. Po skončení léta se brýle vydaly s Petrem Oldřichem Novotným ještě na dva seakajakové výlety, abychom je prověřili také na moři, ve slané vodě a v písku.
Teplé prádlo je základ. Pro vodáky v našich zeměpisných šířkách to snad s výjimkou letních prázdnin platí dvojnásob. Většina aktivních vodáků už také pochopila, že oblékat se mají nejen podle počasí, ale také podle teploty vody, ve které budou eventuálně plavat. Na vybavení je to vidět. Stále více lidí si pořizuje kvalitní suché bundy a kalhoty a často jsou k vidění i suché obleky. Důležité je však nejen to co je vidět, ale i to co se skrývá vespod.
Pro letní testování jsem obdržel čelovku od výrobce Fenix nesoucí označení HM23. Jedná se o základní model, který nabízí 3 módy svícení s jednou barvou světla. Jak jsme u Fenixu zvyklí je svítilna vyvedena v takřka nezničitelném provedení. Podívejte se, jak jsem s ní byl spokojený.
Během jarního a letních měsíců jsem testoval plovací vestu od francouzského výrobce Aquadesign nazvanou Upano. Nyní bych se rád podělil o své dojmy a zkušenosti.