Dnes jsme nachystali pokračování amatérského filmu z roku 1982 nazvaného Statisticky průměrný vodák. Schválně jestli se za ty roky od natočení filmu něco změnilo. Schválně, jestli máte některé věci na vodě úplně stejně jako protagonisté.
Legendární expdiční kajakář Scott Lindgren uspořádal a úspěšně zvládl mnoho expedic. Mezi ty nejzajímavější určitě patří splutí řeky Humla Karnali od jejích pramenů v Tibetu, nedaleko hory Kailash, který je posvátnou horou několika asijských náboženství a také významným rozvodím v pohoří Himálaj.
V roce 1982 byl natočen amatérský film s názvem Statisticky průměrný vodák, který je sondou do života běžných rekreačních vodáků v řeči statistických čísel. Dozvíte se například v kolik statisticky průměrný vodák vstává nebo usíná. Dnes přinášíme první díl filmu.
Silný expediční tým vyrazil na expedici do čínské provincie Yunnan, ve které premaní hned tři velké himálajské řeky – Mekong, Salween a Yangtze. Dvouměsíční expedice měla za úkol nejen splout tyto tři řeky, což se podařilo, ale také upozornit na stavbu přehrad, které by výrazně ovlivnily celý region.
Krátký film Kuby Piňose z letního pádlování v Norsku hledá ten správný proud skrze uniformní společnost konformního života. Film vás postupně vezme na cestu od městských hranolků po špinavý ešus u burácející řeky. Plyne Sidestream správným směrem? Posuďte sami!
Krátký film Vojty Lukeše z pádlování v letním Norsku. Do situace Vás dílo uvede pomocí telefonního spojení mezi Norskem a delekým domovem. Putováním přes četná úskalí (a neméně dramatická norská údolí) se film snaží nalézt cestu domů. Zjistit, co to vlastně znamená, být doma. Kde všude může pravý domov být. Znáte cestu? Podívejte se!
Novinka sezony 2015 od ZET kayaks, loď Toro, se byla projet na Loferu s Kubou Suchým, který pro nás tento kajak i recenzoval. Snadné manévrování a hlavně super čisté boofy stále se suchou šprickou. Však se přesvědčte sami.
Partička ze Substantial Media House pořád dokola jezdila do destinací jako Chile, Peru, Kanada či Norsko, ale opomíjela další zajímavé regiony. Až spojení s bratry Lammlerovými ukázalo chlapcům novou cestu a nechali se pozvat do Alp, aby vyzkoušeli, nám velmi dobře známé, řeky v regionech Tessin a Piemont. Jak se hoši bavili? Královsky a projeli velkou část Alp.
Pojdťe se podívat jak v centrále Hiko sportu v Jílovišti u Prahy vznikají produkty, ve kterých potom pádlujete. Krátký film zachycuje vznik bundy Paladin YouNique od shrnutí materiálu z role, přes zručnou práci mnoha švadlen, až po první dávku vln, které s bundou schytá jeden z týmových jezdců Hiko.
Novinka Gumotexu pro sezonu 2016, nafukovací kajak Halibut, je vhodná zejména pro rybáře, ale lze na ní splouvat i řeky. Podívejte se na krátké představení lodi.
Od dětství je pro Vávru Hradilka voda živlem číslo jedna. Miluje vodu a voda miluje jeho. Během let našel ve vodě všechno co k životu potřebuje – adrenalin, soutěživost, bojovnost, energii, prohry, výhry a hlavně radost.
Káča Barešová, jedna z členek Klubu krásných kajakářek, strávila léto v USA, přičemž nejvíce času strávila na legendární řece North Fork of Payette. Samozřejmě natáčela a fotila a po návratu si dala závazek, že každý týden sestříhá jedno video. První počin, který světu ukázala, je právě z North Forku, konkrétně z úseku Lower 5, který patří spíš k lehčím částem řeky.
Holky z Blond riders vyrazily na klasickou jarní akci – Odemykání Doubravy. Jak se jim podařil sjezd Martinské peřeje a dalších zákeřných míst v údolí pod Pařížovskou přehradou? Podívejte se v jejich videu.
Nejrychlejší kajak z produkce Gumotexu se jmenuje Framura. Koukněte se, jak kajak obstojí na klidných jezerních hladinách i v mírně zvlněném mořském terénu při plavbě podél pobřeží.
Švýcarský extrémní kajakář Ron Fisher předvedl parádní kousek, když splul největší vodpád Evropy – Rýnský vodopád v noci. Jak celá akce probíhala? Podívejte se ve videu.