NP Šumava vydal dnes tiskovou zprávu o jednání Rady NP Šumava, které přineslo konečné rozhodnutí o podobě pravidel návštěvního řádu parku pro tzv. přechodné období od 1. 5. 2010, kdy přestane platit stávající návštěvní řád do doby, než bude schválen řád nový s novými pravidly posvěcenými komisí EU.
Jak již víte z Kapek, Rada Národního parku Šumava předminulý týden schválila nový návštěvní řád, který nově upraví možnosti splouvání některých řek v NP Šumava. O kontroverzních návrzích na omezení splouvání Vltavy se jednalo dlouho a vášnivě. Ze zdánlivě nesmiřitelných postojů zúčastněných nakonec vznikl kompromis, který změní letní vodáckou mapu ČR.
Déšť většinou není vodákův nepřítel, spíš spojenec. Hlavně zjara a na podzim, kdy je ta pravá sezona skalních pádlistů, kteří v práci netrpělivě kontrolují vodočty a snaží se odhadnout, kde to o víkendu poteče. A tak snad ani pohled HYDRA na společné deštivé téma webů 1.outdoorova.eu nemůže být jiný, než veskrze pozitivní.
Doufám, milí čtenáři, že dobře znáte peřej zvanou Škvíra, mezi cizinci známou jako Bloody Fingers. Anglický název vystihuje podstatu věci a nastiňuje, o čem bude v následujících řádcích řeč. Pokusily jsme se s Maruškou zmapovat úspěšnost průjezdů Škvírou a odhalit její úskalí.
Řeka není zábavní park. Atrakce na řece nejsou (většinou) umělé a nedají se zastavit ani vypnout. Řeka je živel, který má svá pravidla, své zákony, které je dobré respektovat. Podceňování rizik, jimiž je každá – i ta nejoblíbenější a nejnavštěvovanější – řeka prošpikována, bývá trestáno bolestivými fyzickými tresty, někdy i trestem nejvyšším.
Vodák má sedět, případně klečet v lodi a ne někam kráčet. Z principu věci však vodák pořád někde courá, tu se podívat na jez, na peřej nebo se s lodí plnou vody škrábe na břeh, pročež je obuv nedílnou a často nedoceňovanou součástí vodácké výstroje. Tento článek je součástí společného projektu více článků na téma Obuv.
Ve dnech 4. – 7. června 2009 se koná na přehradní nádrži Rozkoš ve východních Čechách tradiční mezinárodní setkání vodních skautů, jehož námětem je vždy nějaká významná historická námořní událost.
Na Hydrofóru se ptala Martina, jak zalepit svojí ucházející Palavku. Ve speciálu z minulého roku, který vyšel spolu s Hydrem 2/08, je príma návod přímo od mistra Zdeňka „Ryby“ Rybníkáře. Tady ho tedy máte i na stránkách Hydrowebu.
Čím dál více lidí se mě ptá na věci, které mnozí z nás mají vryty tak hluboko pod kůží, že je považují za samozřejmé. Ne však pro každého. Proto vám chci poskytnout pár užitečných rad a fíglů, které vám pomůžou k ještě větší radosti z vašich nejoblíbenějších hraček, ať je to kajak, singl, nebo obyčejná „otevřenka“.