Už jsem v Indii pěkně zabydlení a čekají nás větší výlety. Pojďme dnes dokončit rozcvičování na spodní úsek řeky Mandakini a potom už vzhůru na první multiday – horní úsek řeky Alaknandy. Teď to teprve začne pořádně šplouchat.
Ve středu v půlce ledna balíme a jedeme na Korsiku. Jedeme dvěma auty ať je pohodička a vejde se SUP, který je k naší výpravě naprosto nezbytný a podle Musky to tam bez něj nevydržíme. V Plzni se scházíme se zbytkem a jsme komplet Mireček, Kuba (Čuro), Panda, Muska, Džembís a Kajman. Následuje neorganizovaný nákup v Tescu a prořeknutí se, že v Galicii je super voda.
Vybudovat uprostřed pouště na středním východě moderní areál pro vodní sporty se zdá být nápadem z oblasti science fiction. Kde jinde by však tento nápad měl být zrealizován, než-li ve Spojených arabských emirátech. Stát proslulý stavbami jako jsou Burdž Chalífa, Burdž al-arab, umělými ostrovy The World, krytou lyžařskou sjezdovkou a mnoha dalšími futuristickými atrakcemi, má nepochybně dostatek zkušeností pro vybudování díla takovýchto rozměrů.
Na podzim roku 2013 jsme vyrazili s velikou skupinou kamarádů pádlovat do Indie na zdrojnice řeky Alaknandy, která je jednou z řek, které tvoří posvátnou Gangu. Pojďte se podívat jaký náš výlet byl. A protože jsme toho zažili mnoho. Rozhodl jsem se vyprávění rozdělit na několik částí. Dnes se rozhýbeme na spodní Alaknandě a Nanadakini.
Nedávno se Macák pochlubil svojí zimní přípravou v Troji a tak jsme se rozhodli, že vám přineseme i profesionálnější pohled na věc. Pojďte se podívat, jak se v zimě představují na další sezonu slalomáři. Třeba vás některé jejich činnosti inspirují.
Na klasický dotaz jarního tání: „Cos dělal v zimě?” jsem vždy, jakžto milovník sportů dle sezóny, odpovídal: „Lyžoval neasi.” Za tohle odseknutí mě jarní tání pravidelně trestalo (v lepším případě nějakým vypečeným eskymákem napotřetí). Pádlování v zimě nikdy nebylo nic pro mě. Ale letos možná odpovím jinak.
Základní stručné informace o možnostech a nabídce inzerce v tištěném Vodáckém magazínu HYDRO a na webových stránkách [url=http://www.hydromagazin.cz newwindow]www.hydromagazin.cz[/url]. Vaše případné dotazy a speciální přání rádi zodpovíme na adrese re*****@hy**********.cz.
Když jsem plánovala harmonogram krátkého pobytu v Londýně, nemohla jsem vynechat místní umělou slalomovou dráhu z mnoha důvodů. Bez váhání jsem přibalila do kufru „sucháče“ a neoprenové pytlíky na pádlo. Jedinečná šance vyzkoušet unikátní dílo, na kterém se konaly Olympijské hry!
Již více než rok se můžete na internetu setkat se skupinkou pádlujících děvčat, která si říkají Tits Deep. Co název Tits Deep znamená? Jak vznikl? A co Tits Deep vlastně je? Na to vše odpovídá zakladatelka Katrina van Wijk.
Taiwan je ostrov ležící nedaleko čínského pobřeží. Podnebný pás už naznačuje, že by zde mohly být dobré podmínky pro vyznavače vodních sportů. Při bližším pohledu zjistíme, že půlku ostrova pokrývá horský masiv a ne zrovna nejmenší.
Norsko roku 2010 se, jako každá moje mise, začalo ubírat naprosto nečekanými směry. Na Ekstremsportveku jsem se potkal s kámošem z Chile Rushem Sturgesem a vzhledem k tomu, že neměl po skončení Veka kde bydlet, zakempoval na několik dnů u mě ve Vossu.
Standa Chládek pádluje po celém světě už 50 let. Za tu dobu viděl kus světa, zažil mnoho dobrodružství. Kdo vyhledává dobrodružství, dostane se občas do situace, do které se vůbec dostat nechtěl. Z problémů pomůžou letité zkušenosti, jindy pouhá náhoda. Ve [url=http://www.hydromagazin.cz/clanek/408-podzimni-hydro-4-2010-/ newwindow]4. čísle Hydra 2010[/url] jsme pro vás uvedli jeho tři příhody. Dnes je tu pro vás příhoda první.
Stojím na hraně vodopádu. Vodní tříšť mi stříká do obličeje a já se snažím zvážit všechny možnosti. Risk versus pocit zadostiučinění. Puzzle divoké vody, odvíjející se do hlubiny více než dvaceti metrů pode mnou, vyvolává ten zvláštní pocit staženého žaludku a soustředění. Mám vyschlo v krku, i když jsem před chvílí vypil skoro litr vody.
Gurk pramení v Gurktalerských Alpách ve výšce 2000 m n. m. Popisovaný úsek známý jako „Enge Gurk“ se nachází o 29 km dál (DKV 29 – 36 ř. km) v úzkém a nepřístupném údolí. V bezprostřední blízkosti není mnoho běžně jezděných toků, ale rozhodně stojí za zastávku při cestě na Soču (100 km) či Lieser (60 km).
Povodně přinesly některým vodákům i možnost netradičního svezení. Do redakce HYDRA například dorazil tento článek od Mikuláše Hegera. Vypouštění Klabavy mu umožnilo zajímavé svezení. Pořád je ale třeba mít na mysli, že pádlování povodňových řek je nebezpečnou záležitostí a není zdaleka pro každého.