Ahoj. Všimli jsme si, že máš zapnutý AdBlock. Prosím, pozastav si pro Padler.cz blokování reklamy. Díky tomu můžeme zajistit více zajímavých vodáckých článků. Navíc se snažíme zobrazovat jen reklamy s vodáckou a outdoorovou tématikou, podporujeme touto cestou i mnohé charitativní projekty a neziskovky. Snad tě nebudou moc rušit. Děkujeme! Redakce Padler.cz
RECENZE: Nepromokavá taška TRIMM BOARD L – tak velká, že do ní dáte i manželku
9. 9. 2020
Petr Snížek
Taška Trimm Board velikosti L je určená pro všechny ty, kdo se nedokážou na cesty sbalit nalehko nebo s sebou potřebují vzít opravdu hodně věcí. Její velikost a objem jsou dostatečné na to, aby se do tašky vešla třeba i manželka – zkoušel jsem to, tak čtěte dál.
Když jsem si měl vybrat, jak velikou tašku řady Trimm Board bych si na recenzi vzal, hned mě zaujala největší velikost L o objemu 120 l, což už je pořádný macek. Byl jsem zvědavý, co všechno dokážu do tašky nacpat a skutečnost předčila moje očekávání. Ještě doplním, že menší velikosti Boardu jsou M a S o objemech 85 respektive 65 l.
Celá taška je vyrobená z nepromokavého bytelného materiálu 1680 D Oxford. O vodotěsnost se stará TPU zátěr a vnitřní straně materiálu. Spoje jsou svařované, ale protože bývají nejvíce choulostivou částí podobných výrobků je jich na tašce absolutní minimum. Najdete je jenom v napojení dna a bočních stran tašky, v napojí čelních dílů a potom okolo hlavního zipu. Dále je tu spousta příslušenství řešeného švy. Ty jsou provedené tak, aby nebyl porušen hlavní materiál tašky, takže všechno šití je umístěno na samostatné pruhy materiálu, které jsou pak na hlavní materiál tašky navařené. I když by se uživateli povedlo nějaký popruh utrhnout, nedojde k porušení vodotěsnosti hlavní části zavazadla.
Taška má jednoduchou konstrukci, v podstatě se jedná o válcový tvar s mírným vytažením u konců zipu. Nejsou tu žádné vnitřní kapsy nebo přepážky, což má pozitivní vliv na hmotnost tašky, ale zase tím trpí přehlednost, což už je u tašky takovéto velikosti místy potíž. Osobně jsem se v kupě svých vlastních věcí ztratil několikrát. Jedinou kapsou je jedna vnější boční obdélníková veliká 40 x 21 cm. Zipy jsou voděodolné (nikoliv vodotěsné!) YKK a oba jsou plastové. Hlavní zip je vedený přes celou délku tašky (skvělý přístup dovnitř) a je dvoucestný, na kapse je zip jednocestný a na jeho konci je malá plastová „garáž“ pro jezdec.
Čím mě Trimm Board hodně nadchnul je univerzálnost popruhů a úchytů a možnost jejich kombinací. 1. Tašku můžete uchopit za klasická ucha do ruky, která jsou navíc poctivě prošitá na několika místech, takže nehrozí jejich poškození, ani, když bude v tašce těžký náklad. A samozřejmě nechybí možnost stáhnout ucha k sobě objímkou na suchý zip. 2. Můžete použít boční madla umístěná na kruhových stranách tašky. Opět je zde poctivé prošití. 3. Můžete využít zádové popruhy a tašku si na záda hodit jako batoh. Popruhy jsou polstrované, dostatečně široké a i hodně naložená taška se s nimi dobře nese. Samozřejmostí je dotahování pomocí plastových žebříčkových spon v horní i dolní části popruhů, možnost sepnout si popruhy přes hrudník a na každém popruhu je ještě plastové očko pro zavěšení drobností, třeba pomocí malé karabiny. 4. By někdo mohl nabídnout, že tady chybí ještě popruh přes jedno rameno, ale ten mi nechyběl vůbec, protože jej raději nevyužívám. Přece jen mám záda jen jedny a musí mi ještě nějaký čas vydržet.
Komu by se zdálo, že tímto výčet popruhů končí, ten by se mýlil. Dále jsou tu ještě popruhy sloužící k úpravám velikosti tašky. Celkem čtyři takové popruhy jsou na bočních stranách tašky, na každé straně dva a sepnout a stáhnout se dají i strany kruhové. Tady ještě za pomoci plastové přezky. Dále jsou na bočních stranách tašky našité široké popruhy s očky (na každé straně 12 oček) a vedle hlavního zipu jsou ještě z každé strany dvě oka na suchý zip. Všechny vyjmenované popruhy jsou ploché o různých šířích, vyrobené z materiálu PES a všechny použité spony, přezky a oka jsou z odolného plastu Duraflex.
Nyní už je asi jasné, že Trimm Board je opravdu univerzální taška, do které navíc díky velkému objemu naložíte téměř cokoliv. Když jsem jel s taškou na vodácký víkend dal jsem do ní kompletní vodáckou výbavu (pochopitelně bez lodě a pádla) a s ní i veškeré věci na spaní, kempování, vaření. Péřový spacák jsem si dokonce dovolil nechat mimo kompresní obal, aby tolik netrpěl. Když už mám ten prostor, že? Při rodinných výletech jsem si do tašky dokázali s manželkou zabalit oba, a ještě nám zbylo místo. A pak mě taky napadlo, zkusit do tašky zabalit manželku, což se povedlo. Jen se jí uvnitř po chvíli moc nelíbilo.
Co se týká nošení, tak jsem si nejvíc oblíbil popruhy přes ramena a tašku nosil jako batoh. Je to asi nejpohodlnější a nejzdravější způsob. Voděodolnost jsem zkoušel hlavně v domácích podmínkách a je bezproblémová. Jen je třeba počítat s propustností zipů, která sice není nějak závratná, ale vodotěsné prostě nejsou. Zkrátka taška není určená na převážení bagáže na vodáckém puťáku, ale spíš na výpravy, kde oceníte odolnost vůči vodě, prachu a dalším vnějším nepřízním a celkovou bytelnost tašky.
Podle fotky ale soudím, že se jedná o již naporcovanou manželku, kterou odnáším i se zátěží těžkých kamenů někam k vodě … 🙂