Přindiš ovládl finále Světového poháry v Markkleebergu. Fišerová druhá, Prskavec třetí

V německém Markkleebergu během uplynulého víkendu (30. 8. – 1. 9.) pokračoval Světový pohár ve vodním slalomu čtvrtým z pěti podniků tohoto roku. V pátečních kvalifikacích se představil kompletní český tým. Nejlépe si vedl kajakář Jiří Prskavec, který vyhrál kvalifikaci. Jako čtvrtí dojeli v kvalifikaci singlkanoisté Lukáš Rohan a Tereza Fišerová.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Mezi singlkanoisty byl nejrychlejší také Němec – Sideris Tasiadis za 95,76 vteřiny. Ale Lukáš Rohan postoupil pohodlně ze 4. místa se ztrátou 2,75 s. Z první jízdy postoupil také Tomáš Heger (17.) a Tomáš Rak (20).

Jako čtvrtá nejrychlejší v pátek postupovala i Tereza Fišerová v C1 ženy. Na vítězku kvalifikace Jessicu Foxovou ztratila 3,47 vteřiny. Postup i pro desátou Evu Říhovou. Kateřina Havlíčková musela po čtyřech dotecích branek do opravní jízdy, kterou nakonec zvládla.

Tereza Fišerová / F: Martin Hladík, kanoe.cz

Snažil jsem se nezačít úplně rychle, protože trať byla dost fyzicky náročná a my jsme minulý týden dost trénovali, tak abych to fyzicky vydržel. Ale před 19. brankou mi to v závěru uteklo nahoru a ztratil jsem nějaký čas. Ale docela rychle jsem to vyřešil a ta ztráta nakonec nebyla tak velká. Je z toho nakonec první místo, takže jsem samozřejmě spokojený. Docela se teď těším na volný den, protože tady mám ženu se synem, tak se půjdeme asi někam projít,“ řekl Prskavec.

Do semifinálových jízd všech kategorií se tak dostala kompletní reprezentace.

Kateřina Kudějová / F: Martin Hladík, kanoe.cz

Mezi singlkanoisty byl nejrychlejší v semifinále i finále slovenský reprezentant Alexander Slafkovský (92,54 s). Z českých závodníků měl do finálové desítky nejblíž Tomáš Rak na 17. místě. Vojtěch Heger a Lukáš Rohan po nepovedené jízdě až ve třetí desítce startovního pole.

Škoda, že jsem nedokázal navázat na tu kvalifikaci. Je to špatné. Jestli to nevyjde v Praze, tak už nevím, kde jinde,“ smutnil náš nejlepší singlíř z kvalifikace Lukáš Rohan, který v Německu skončil 24.

Tomáč Rak s trenéry / F: Martin Hladík, kanoe.cz

Vítězství nakonec pro Slovensko: „Dá se říct, že mi to docela chvíli trvalo – tak zhruba dva – tři roky jsem závod nevyhrál a byl jsem stále druhý, anebo dál ve startovním poli. Takže jsem toto vítězství moc potřeboval. Ukázal jsem, že umím jezdit i pod tlakem, zejména kvůli olympijské nominaci,“ řekl Slafkovský.

Mezi kajakářkami z druhého místa postupovala do finále Kateřina Kudějová. Finále jen těsně uteklo dvanácté Veronice Vojtové. Mistryně Evropy Amálie Hilgertová tentokrát až na konci semifinálové třicítky jako 29.

Vítek Přindiš / F: Martin Hladík, kanoe.cz

Vítězství pro německou reprezentantku Ricardu Funkovou (95,27). „Jsem moc šťastná, protože jsem vyhrála olympijskou kvalifikaci a snad by mi mělo vyjít místo do Tokia. Před čtyřmi lety jsem nominaci pokazila a bylo to pro mne velké zklamání, tak jsem ráda, že to teď vyšlo,“ řekla Funková.

Postup do finálové desítky si v sobotu vybojovali všichni tři čeští kajakáři. Vít Přindiš předvedl ve finále excelentní čistou jízdu s časem 87,78 vteřiny a nenašel přemožitele. Bronz vyjel Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek pátý. Finálovou pozici si zabezpečila i Tereza Fišerová na C1, která dojela na stříbrné pozici. Od vítězství ji dělily jen čtyři setiny.

Jiří Prskavec / F: Martin Hladík, kanoe.cz

Zase jsem najela na svoji vlnu stříbrných medailí. Tak jsem za to šťastná. Letos první seniorská medaile na Světovém poháru. Forma stoupá s blížícím se MS a těším se teď do Prahy. Nevím, po jaké době se mi povedlo opět porazit Jessicu Foxovou, ale jsem za to hodně ráda,“ těšila se Fišerová, která je na průběžném hodnocení SP celkově šestá.

Kanál Markkleeberg / F: Martin Hladík, kanoe.cz

Na pódiu nechyběl ani třetí Jiří Prskavec (+ 2,54), který opět přidal body k celkovému prvenství v celkovém hodnocení Světového poháru. „Čekám stále na tu zlatou, asi ještě nenastal ten správný čas. Jsem ale spokojený, každá medaile se počítá a já jich mám z posledních 9 Světových pohárů 7, takže je to myslím dobrá bilance. Už by to ale chtělo ten nejvyšší stupínek. Já udělám všechno pro to, aby to tak bylo. Světový pohár v Praze bude první cíl a pak se budu připravovat na mistrovství světa a těším se. Sešla se nám tady generace kajakářů, která je extrémně silná.

Trojici českých závodníků na skvělém pátém místě uzavřel Vavřinec Hradilek, který byl spokojený a na skvělý čas Přindiše ztratil jen 3,30 s.

Za týden vyvrcholí Světový pohár ICF v Praze – Troji (6. – 8. 9.)