Legendární vodácký závod Budějovice – Praha pro letošek zná své vítěze

V uplynulém víkendu (2. – 4. 8. 2019) proběhl 37. ročník vodáckého závodu Budějovice – Praha. Závod s tradicí od r. 1922 se rozšířil do víkendu s výběrem závodů pro různé typy plavidel a délek tratí.

Na klasické 175 kilometrů dlouhé trati z Budějovic, která byla letos pádlována non-stop, dojel první s časem 16 hodin a 22 minut Petr Synek ze Slavie Praha, druhý byl Joachim Morizt z KRV Schnecke Linz s časem 16 hodin 45 minut a třetí Vojtěch Mareš z Modré Hvězdy Pardubice trať zvládl v čase 18 hodin 17 minut. První dva borci jeli na kajaku, třetí na singl kánoi. Zajímavé je, že všichni tři borci využili možnosti přeběhnou z Třebenic do Štěchovic přes legendární kopec Kolna – to znamená 5 kilometrů běhu s lodí na rameni do prudkého kopce a následný seběh.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Na celkovém čtvrtém místě a zároveň na místě prvním v kategorii C2 turisté se umístili Robert Ouředník (Vyšší Brod) se Zděnkem Herzánem (KK Olomouc), závod zajeli za 19 hodin a 25 minut.

V doprovodných závodech za Slap zvítězil celkově Michal Voronič z RK Jablonec na K1 v čase 2:29:15. V kanoích jednotlivců dojel první Jan Dlouhý z Týna na Vltavou a v ženách Kateřina Mílová z Hradce Králové.

Vraného do Prahy letos dojel nejrychleji Martin Hájek z KVS Praha, vítězem byl vyhlášen ještě žákovský borec Jan Kopanica z AC Sparta Praha.

Stupně vítězů - Budějovice-Praha
Stupně vítězů – Budějovice-Praha

V nedělním SUP závodě ze Zbraslavi do Prahy se vítězem v kategorii Elite na pevných boardech stal Ondřej Petrák s časem 53:11, následován Jaroslavem Soukupem a Davidem Raabem. V kategorii Elite ženy zvítězila Lenka Tůmová. V kategorii Sport pro nafukovací prkna byli nejrychlejšími Štěpán Šulc, který porazil řadu Elite pádlerů, a Agáta Radvanská.

Výsledky – České Budějovice – Praha 2019:

1. Petr Synek (K1) – KK Slavia Praha – 16:22:08

2. Joachim Moritz (K1) – KRV Schnecke Linz – 16:45:05

3. Vojtěch Mareš (C1) – Modrá Hvězda Pardubice – 18:17:54

4. Robert Ouředník, Zdeněk Herzán (C2 – turisté) – Vyšší Brod, KK Olomouc – 19:25:09

Zkušenosti čtenářů

Pazi

Závod nonstop 180 km asi přestává být lákadlem, 6 startujících, 4 v cíli,… má to smysl ještě? 🙁 jednou jsem to jel nonstop, myslim 2014, rozhodně jednou stačilo, těžký psycho když jedeš celou dobu sám po hnusných přehradách a nikde nic povzbudiveho…. pojedu to, až tam zase nebudou přehrady 🙂