Dyje pod Znojmem – návštěva skutečné přírody

Je sobota dopoledne, slunce praží jako blázen a já si s manželkou dávám studenou limonádu a párek v rohlíku v kiosku ve Vodáckém centru Znojmo. Za chvíli jdeme na vodu.

Slalom a sjezd
Čeští závodníci získali na Světovém poháru v Praze-Troji 2021 celkem pět kovů

První letošní Světový pohár ve vodním slalomu odstartoval v Praze-Troji. Dopolední kvalifikace kajakářů vyhráli Foxová a De Gennaro, v kategorii kanoistů byli nejrychlejší Tasiadis a Franklinová. Kvalifikace českých slalomářů byla v Troji stoprocentní.

Jak na to?
Jak utopit háčka aneb věčný problém šňůr a provazů

Hranice mezi tím, kdy dojde k neštěstí a kdy ne, je tak tenká, že si mnohdy ani neuvědomíme, že v nějakém nebezpečí vůbec jsme. A dokonce i jedna a ta samá situace může vyústit naprosto rozdílně. Jednou se nestane vůbec nic – a příště ta samá situace skončí tragicky…

Recenze vodáckého vybavení
RECENZE: Nafukovací debl kajak ITIWIT STRENFIT X500

Po loňské velmi kladné zkušenosti s jednomístnou verzí kajaku Strenfit X500 jsem se nemohl dočkat letošního testu verze dvoumístné.

Zajímavosti
Ty vole, vodák!!!

Starý štěkeňský jez na Otavě už získal skalp nejednoho vodáka. Není také divu. Šlajsna s metrovým schodem se fakt blbě jela. Na přímo to moc nešlo, protože příď lodi vždy práskla o dno šlajsny a když to byla laminátka, tak se vodák mohl těšit na opravu. Další možností bylo skočit šlajsnu bokem. No a to je tak trochu majstrštyk.

Kapky
Vyhraj vodácké ceny s Evropou 2

Celý týden od pondělí 7. do pátku 11. června probíhá na rádiu Evropa 2 soutěž o vodácké ceny.

Kapky
ZET Trnava X Race 2021 klepe na dveře!

Aktuálně jsou nám vládní nařízení nakloněna, a pokud to podmínky dovolí, letošní ročník se uskuteční, a to již 19. až 20. 6. 2021.

Rychlost a maratony
Česká výprava rychlostních kanoistů na mistrovství Evropy v Poznani získala tři medaile

Kajakář Jakub Zavřel vybojoval na mistrovství Evropy v Poznani bronz, v cíli hluboce vydechoval. „Plíce ještě musejí přijet,“ říkal a zářil spokojeností. Na pětistovce na mistrovství Evropy v Poznani vybojoval bronz.

Pozvánky na akce
Budějovice – Slapy – Praha 2021

38. ročník legendárního vodáckého závodu Budějovice-Praha se uskuteční již tento víkend.