Články

Rafting
Je dobojováno. Český rafting zná složení reprezentace pro Mistrovství Evropy 2023 na Lipně

Závodní raftová sezóna 2022 byla za odměnu. Nejen, že se uskutečnily všechny závody z termínové listiny, ale především si sportovci užili parádní raftové terény na krásných divokých řekách jako je Kamenice, Labe nebo Vltava pod Lipnem. Vítězové letošního seriálu závodů budou reprezentovat Českou republiku v roce 2023, na Mistrovství Evropy na Lipně.

Rozhovory
ROZHOVOR: Vladimír Cvrček – skauting má být hra

Vladimír Cvrček, skautskou přezdívkou Vezír (1939), prošel radostnou, ale i strastiplnou vodáckou a skautskou cestou, kterou poznamenaly zejména politické režimy. S oddílem absolvoval několik zahraničních expedic, například do Polska, Slovenska a Maďarska, a byl i u porevoluční obnovy skautingu. Je stále aktivním členem náčelnictva Junáka a dlouho byl hlavním kapitánem vodních skautů.

Kapky
Závodní sezónu raftů a pramic uzavře derby v Čelákovicích

Raftaři poměří na závěr sezóny síly s pramičkáři ve slalomu na pramicích a sprintu na raftech. Raftaři si na závěr sezóny vymění s pramičkáři plavidla a poměří síly v domácím „derby“.

Turistika
Letní Dunajec aneb cesta za láskou k vodáctví

Je konec léta, čas příprav na nový školní rok, ale my přesto necháváme dozrát naši prázdninovou myšlenku – vyvézt děti na vodu. Nabídka havířovských vodáků je neuvěřitelná. Velká skupina dětí dostává možnost zadarmo vyjet na splouvání řeky Dunajec, která je jednou z nejkrásnějších řek v přilehlém okolí.

Divoká voda
Pákistán není jenom Indus

Gilgit-Baltistán – severní část Pákistánu. Křižovatka třech nejvyšších pohoří světa – Karákóram, Himálaj a Hindúkuš. Toto je zároveň místo, kde se legendární Indus steče s řekou Gilgit. Veškeré ostatní pákistánské řeky jsou dnes schovány ve stínu věhlasného Rondu kaňonu řeky Indus. Pakliže však nemáte cíle naprosto nejvyšší nebo se potřebujete před monstrózními peřejemi Indu rozpádlovat, rozhodně má tato oblast co nabídnout.

Rozhovory
Sjezdařka Marie Němcová: Nejsem vzdávač

Úspěšně kombinuje kánoi s kajakem, patří k nejúspěšnějším reprezentantkám ve sjezdu na divoké vodě. Byť věkem stále patří do kategorii do 23 let, vozí medaile i ze seniorských šampionátů. Tu nejcennější vybojovala Marie Němcová ve sprintu na letošním mistrovství světa v Treignacu a přidala stříbro z klasického závodu. V celkovém hodnocení Světového poháru ovládla kategorii singlkanoistek a skončila druhá mezi kajakářkami. Na konci srpna pak absolvovala mistrovství Evropy do 23 let v Banja Luce, kde vybojovala čtyři zlaté medaile, včetně individuálního titulu. A i když ji sjezd ze začátku vlastně moc nebavil, teď by ho za nic nevyměnila.

Kapky
V Českém Vrbném budou o víkendu raftaři bojovat o reprezentační místo pro rok 2023

Závěr letošní raftařské závodní sezóny se po divokém sjezdu na Čertových proudech a Evropském poháru v pražské Troji vrací na jih Čech, do Českých Budějovic.

Kapky
ČPV Teplá a Střela zrušeny

Kapky
Junior Xrace 2022 jde do finále

Už o tomto víkendu, konkrétně v sobotu 10. 9. proběhne na slalomovém kanálu v Brandýse nad Labem poslední závod série Junior Xrace.

Reportáže z akcí
V Szegedu proběhlo MS juniorů a U23 v rychlostní kanoistice. Čeští závodníci vybojovali 4 medaile.

Od 31. srpna do 4. září probíhalo v Szegedu MS juniorů a U23 v rychlostní kanoistice. Hned první finálový den šampionátu, tedy pátek 2. září, přinesl českým rychlostním kanoistům i první medaili.