Už 29. května je start tradičního závodu štafet v extrémních sportech, který je určen čtyřčlenným týmům v disciplínách běh, horské kolo, paragliding a kajak. Závod se koná na Malé Skále v Českém ráji a jeho centrum je situováno do sportovně rekreačního areálu Žlutá plovárna.
České Vrbné se stalo o minulém víkendu dějištěm již třetího Youngsters Campu rodea na divoké vodě. Účastníků se tady sešlo přes tři desítky a pod svá křídla si je rozdělilo podle jejich dovedností několik zkušených pádlerů a pádlerek.
Kdo jiný by patřil na vodu víc, než děti? Alespoň na tu nerozzlobenou vodu. Děti a voda jsou živly, které se shodnou. Vodáctví přináší spolupráci, zvládnutelné dobrodružství, soužití s přírodou, akceptování nepohodlí a přírodních rozmarů, schopnost se o sebe postarat. To jsou zkušenosti a návyky, které by se měly vyvažovat zlatem. A co se v mládí naučíš…
Říká se, že začátky jsou vždycky těžké. Jak to tedy udělat, aby se dětem na vodě líbilo, vybudovaly si k ní pozitivní vztah a jednou třeba samy, dobrovolně a rády, rozšířily vodáckou rodinu? Požádali jsme o radu ty nejpovolanější: vodáckého guru Vojtu Jančara, dlouholetého vedoucího vodáckého oddílu Bohemky Ešuse, mladého a zapáleného Zajíce ze Zlíchova, šéftrenéra slalomu Jirku Pulteru, šéftrenéra sjezdu Roberta Knebela a předsedu rady raftingu Standu Hájka. Takže: co radí vodácké kapacity pro start vodáckého potěru?
Již několik let co jezdíme na Slovenskou Belou, a mě pořád ležela v hlavě říčka pramenící pod Roháčem – Studený potok. Neplést si se Studeným potokem ve Vysokých Tatrách a stejně nazývaným vodopádem. Hrubé informace byly na webu, ale žádné fotky a nic, co by pomohlo bratru vodákovi. Ještě jsme něco odkoukali ze satelitu, ale jak říká kamarád Marek, nebudu jezdit něco co vidím z výšky 10 km.
Pádlování má mnoho podob. Většina z nich má ale jedno společné: objevování nepoznaného a krásná příroda optikou vodního živlu. Na světě jsou tisíce pádlistů, kterým je nejbližší klidnější vodácká turistika, ale zároveň by si občas si rádi dopřáli i něco ostřejšího. V Česku jde o nejrozšířenější druh vodáka. Tisíce turistů, ale jen málo kajaků, které by se hodily pro obě příležitosti.
Začínáme! CNAWR pro vás letos připravuje seriál instruktážních článků a videí(!), které vám pomohou zvládnou moderní freestylové figury. První díl napsal PePe z Pluta. Takže přejeme příjemnou zábavu a hodně vytrvalosti při tréninku. Všichni jste už asi Tricky Woo viděli. Takovej ten přetočenej a nedotočenej splitwheel následovanej otočkou na zádi zvanou wingover a zakončenou cartweelovým endem, případně následovanej dalšími cleany. Ha, přetočenej nedodotčenej splitwheel, co je to za blbost? (Si z nás zase utahuje, to bude nějaká plutonština!)
Pořádatel 33. ročníku maratonu – oddíl kanoistiky TJ Lokomotiva Beroun a Sdružení vodáků VODMAR zve vodáky na řeku Berounku, kde se bude konat tuto sobotu 22. května 2010 tradiční maraton. Přijďte si změřit své síly na trase dlouhé 58,3 kilometru.
13. června se koná další ze závodů Českého poháru vodáků. Start závodu je pod hrází vodního díla Vír I a jede se k mostu ve Štěpánově. Trať je dlouhá 14 km a obtížnost je klasifikována jako WW I – III+. Voda vytékající z přehrady má 4 °C, což je dobré nepodceňovat.
Milé HYDROčtenářky, milí HYDROčtenáři. V těchto dnech pro vás testujeme horkou novinku v nabídce Gumotexu, všestrannou nejen rodinnou nafukovací kánoi [b]SCOUT[/b]. Mezitím, než tuto loď důkladně otestujeme můžete si vy o ni na našich stránkách zasoutěžit. Zánovní kánoi Gumotex Scout totiž po ukončení redakčního testu získá jeden z vás úplně zdarma!