Kdysi, při letní návštěvě Salzy, jsme potkali nějakou Louise, elegantní dámu z Anglie. Na vodě celkem diktovala a jednou večer říkala: „Kluci (Kristýna promine), musíte přijet k nám na ostrov, ať vidíte taky naši vodu.” Bylo jasné, kam vyrazíme na první letošní divokou řeku. Kristýna, Rotťák, Oliver, Rychtoň a Ondra, pět statečných.
Svazuje vás na startu nervozita? Nejste schopní se výkonem při závodě přiblížit tomu, co běžně dokážete předvést v tréninku? Anebo máte pocit, že jste fyzicky na vrcholu a váš výkon lze posunout už jen z hlediska rozvoje psychiky? V každém případě vám může pomoci psychologická příprava.
„Slyšel jsi o tom borcovi, co jel s naším packraftem sám do Kazachstánu?“ dotázal se mě v nějaké mailové komunikaci Robert Kazík a já jsem se jen podivil, protože neslyšel. Poslal mi kontakt a už mi svitlo. Žozé. To je přece ten chlapík, co nám psal článek o polárnicko-vodácké výpravě v Rumunsku. To musím omrknout, bude to stát za to. A stálo. Bohužel se Žozému nechtělo smolit s textem, ale dal mi plné svolení načerpat jakékoliv informace z jeho webu a zpracovat je dle uvážení. Vzhledem k tomu, že se sám vydal na divoké řeky ve střední Asii, ve vodácky málo probádané zemi, jsem to vlastně nemohl odmítnout.
Řeka Černá patří k tomu nejlepšímu z divoké vody, co nabízejí Krušné hory.
Někdy uprostřed léta se ozval Petr, že ve svém nabitém pracovním kalendáři má na začátku září volno, že bychom mohli někam vyrazit pádlovat a že prý třeba do Rakouska. Zároveň ale utrousil, že teď nemá moc času a program nechává na mě. Ihned jsem se pro takový nápad nadchnul, v tuto dobu se nabízí pár vodnatek, na které jsem rázem dostal chuť. Plán jsem měl po kupě hned večer a už jsem si do něj nenechal kecat.
Pro někoho je jméno řeckého ostrova Kefalonie symbolem plážové dovolené, řeckých specialit a ouza. Pro naši partu to je posledních deset let jméno připomínající jednu z našich nejdramatičtějších seakajakářských historek.
Neziskovej organizácii River & Mountain v spolupráci s KOCR Košice Región Turizmus, obcami a podnikateľmi v okolí Hornádu na slovenskej a maďarskej strane a s podporou Mesta Košice sa podarilo uspieť v grantovej schéme Interreg SK-HU. Spojil ich málo využitý potenciál rieky Hornád z hľadiska ekoturizmu. Vďaka projektu REJOICE (RivEr JOurney experIenCE) na Hornáde pribudla nová infraštruktúra pre vodákov, cyklistov a turistov. Jedným z cieľov projektu bolo zatraktívniť aj doteraz vodákmi menej objavené úseky Hornádu.
S Jelenem (Milanem Hanušem) jsme si chtěli povídat o tom, jaké cesty mohou vést k založení a úspěšnému rozšiřování nového vodáckého oddílu. Nakonec z toho je pestrý rozhovor nejen o jeho začátcích ve skautu, na vodě, bohatém působení v Prázdninové škole Lipnice, výpravách na seakajacích i o tom, proč mu dává smysl dobrodružná výchova v přírodě, kterou skautské (nejen) vodácké oddíly nabízí.
Máš doma či mezi známými vodáka nebo vodačku, kteří nemluví o ničem jiném než o pádlování a nevíš, co jim dát k Vánocům, když už všechno vybavení mají? Daruj předplatné časopisu Pádler a udělejte radost hned čtyřikrát za rok!
Regenerace je ve sportovním prostředí často skloňovaným tématem. Většina sportovců i hobíků si pod ní představí různé sauny, masáže, vířivky, kryosauny… To vše jsou ovšem pouhé regenerační procedury, které sice neurazí, ale zároveň samy o sobě ani nespasí – skutečná podstata regenerace tkví úplně jinde, a my si teď řekneme kde.