O řece Liard v médiích moc zpráv nekoluje, i když je to mohutná, 1 200 kilometrů dlouhá řeka, která svádí vodu z obrovského území o ploše tři a půl krát větší, než je plocha České republiky.
Vodáctví je pro mnohé nejen sportem, ale i životním stylem. Ať už jste rekreační vodák nebo závodní jezdec, správná výživa je pro dobrý výkon a spokojený den klíčová. Během jízd bychom měli myslet na dostatek energie i hydrataci, předejdeme únavě a dáme tělu přesně to, co potřebuje. Jakou svačinku si vzít s sebou do kapsy, aby v teplém letním počasí nezatěžovala trávení, byla do lodi skladná a dala nám potřebné benefity?
Již po 18. se v sobotu 27. 7. uskuteční tradiční závod O pohár Povodí Ohře, který je součástí oslav Dne řeky Ohře.
Moje kánoe zvolna prorážela stojatou vodu romantické řeky. Prostě volej jak má být. Jó, kdybych to musel pádlovat, to by byl docela vopruz, ale od té doby, co mají lodě kolečka a místo pádel šlapky, je to vše jiné.
Když se řekne vodácká základna, člověk si hned představí nějaký čistý vodácký kemp uprostřed přírody, samozřejmě přímo řeky, kde se na zeleném trávníku povalují lodě ve stínu vzrostlých stromů. Sem tam doutná ohníček. U kiosku se brnká na kytaru a popíjí pivko a sličné slečny se na břehu řeky opalují nahoře bez za dohledu svalnatých kormidelníků s kotvami vytetovanými na předloktí.
Začaly prázdniny a s nimi vyrazil za svými čtenáři také letošní třetí časopis Pádler, který je opět nabušený skvělým vodáckým čtením od první po poslední stránku. Pojďte se podívat, co všechno letošní třetí Pádler nabízí.
Od 10. do 14. června se na řece Neretvě u městečka Konjic v Bosně a Hercegovině uskutečnilo Mistrovství Evropy v raftingu R4 dospělých pod hlavičkou World Rafting Federation (WRF). A české posádky opět vítězily. Ženy dokonce vybojovaly titul absolutních mistryň Evropy!
V termínu 21. – 23. června se konal 41. ročník vodáckého závodu Budějovice – Praha v oblíbeném třídenním formátu. První etapa měřila 68 km z Českého Vrbného na Husárnu (VD Orlík) a druhá rovněž 68 km z Husárny na Ždáň (VD Slapy). Třetí den se jelo 31 km zpod Slap do Prahy spolu se závodem Slapy-Praha na tuto vzdálenost.
Pokud jste příznivci sportů vyžadujících pádlo, pak si na své přijdete i u našich sousedů, na Slovensku. Protože i přes to, že to není velmoc jezer jako Norsko, nebo zde není moře na seakayaking jako mají pobaltské státy, je zde mnoho vyžití, kde se dají na Slovensku vodní sporty provozovat. A pokud by vás vodní sporty zaujaly z jiného pohledu, je možné si na ně třeba vsadit přes fortuna pobočky. Ale nyní už se pojďme podívat na to, kam je nejlepší se na Slovensku vydat za kvalitním vodním sportem.