Pozvánky na akce
Splutí řeky Jihlavy v září bude hned dvakrát

Ahoj vodáci. Chtěli bychom Vás pozvat na letos poslední dvě splutí řeky Jihlavy, která pořádá vodácký oddíl KTL Brno (www.kacata.cz). Splutí proběhnou vždy v neděli 1. 9. a 22. 9.2019. Voda poteče vždy od 8 do 12 hodin, cca 12 m3/s, což je pěkná voda pro splutí.

Divoká voda
13. ročník závodu Hiko Devils Extreme Race, Lipno, Čertovy proudy, Čerťáky 2019 – podrobné info, jak to letos bude!

Konec prázdnin se blíží a s ním samozřejmě také tradiční Hiko Devils Extreme Race – nejoblíbenější český závod v extrémním pádlování. Už po 13. se na Čertovy proudy sjedou kajakáři ze všech koutů světa, aby předvedli, co umí. Jestli o tuhle show nechcete přijít, doražte i vy. A na co se můžete těšit? Na pádlování od rána do večera, legendární Helltrain shuttle, turnaj v páce a noci plné tance, hudby a zábavy. Termín akce je 23. – 25. 8. 2019.

Rozhovory
ROZHOVOR: Tomáš Ščepka – Môžem sedieť štyri dni v strede Dunaja na odpadkoch a môže to byť zážitok

Tomáš Ščepka, autor myšlenky PET kajak projektu, je rodák z Bratislavy, na vodě jezdí již přes 20 let. Začínal na sjezdovém kajaku, dalších 10 let reprezentoval Slovensko v raftingu na divoké vodě, ale rád má jakékoliv pádlování – od ježdění norských fjordů na mořském kajaku po divoké řeky v Gruzii. Hodně toho napádloval i v pražské Troji, na Trnávce, v Českém Vrbném, na Čerťákách… Například letos byl poprvé na Cetině v Chorvatsku nebo Prielomu Hornádu ve Slovenském Ráji. Bydlí při Dunaji a Dunaj je jeho srdcovkou.

Recenze vodáckého vybavení
RECENZE: Plovací vesta Aquadesign Upano

Během jarního a letních měsíců jsem testoval plovací vestu od francouzského výrobce Aquadesign nazvanou Upano. Nyní bych se rád podělil o své dojmy a zkušenosti.

Rychlost a maratony
Šest medailí přivezli mladí rychlostní kanoisté z mistrovství světa juniorů a do 23 let

Tři stříbrné medaile, jednu bronzovou a vedle toho čtvrté i páté místo vybojovali za pořádné podpory českého fanklubu s bubny a řehtačkami mladí rychlostní kanoisté v prvním finálovém dnu na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v rumunském Pitesti.

Divoká voda
Druhý ročník Kanufestu v Roudnici přitáhl ještě více účastníků

Druhý ročník Kanufest je úspěšně za námi a slušelo by se ho pěkně zhodnotit. Účast byla více než slušná, sešlo se tentokrát víc než osmdesát závodících pádlerů a pádlerek, včetně juniorů a juniorek i závodníků poněkud starších. A skromně můžeme říct, že Kanufest už si ve vodáckém kalendáři získal stabilní místo.

RECENZE: Sandály TEVA HURRICANE DRIFT

Že je firma Teva špičkou ve výrobě obuvi, asi není třeba extra zdůrazňovat, zejména mezi vodáky. Přes letošní začátek léta jsem testoval sandály Hurricane Drift z produkce této firmy.

Legendární vodácký závod Budějovice – Praha pro letošek zná své vítěze

V uplynulém víkendu (2. – 4. 8. 2019) proběhl 37. ročník vodáckého závodu Budějovice – Praha. Závod s tradicí od r. 1922 se rozšířil do víkendu s výběrem závodů pro různé typy plavidel a délek tratí.

Slalom a sjezd
Čeští kajakáři na čele s Jiřím Prskavcem obsadili pódium závodu ICF World Ranking Race v Praze – Troji

Kompletní česká reprezentace vodních slalomářů, vrcholné sportovní výkony, bohatý program, otevřená relax a foodtrucková zóna. V uplynulém víkendu proběhl první ze dvou letošních vrcholných mezinárodních akcí ve vodním slalomu v Praze – Troji.

Rafting
Češky vyhrály závod světového poháru v raftingu R4 v Číně, muži vybojovali stříbro

Závodu světového poháru v raftingu a zároveň předmistrovského závodu IRF Pre-Worlds R4 – čtyřčlenných raftových týmů v čínském Ziyuan, se zúčastnilo pět českých posádek. Závod se konal 21. – 26. 7. 2019 v provincii Guang Xi na krásné a divoké řece Wu Pai.