Amatérská kajakářka se zálibou v cestování a rozličných outdoorových sportech. Vedoucí pražského 8. vodního oddílu skautů a skautek, v civilu fyzioterapeutka. Pořádá kurzy, jak udělat, aby měl den alespoň 25 hodin. Snadno se nechá vyhecovat, někdy ke své škodě.
Vzniku vodního skautingu předchází dlouhá historie vodáctví jako takového. Vodní toky byly vždy využívány jako dopravní cesty, ať se v minulosti splouvalo na vydlabaných kmenech, vorech či prámech.
S Jelenem (Milanem Hanušem) jsme si chtěli povídat o tom, jaké cesty mohou vést k založení a úspěšnému rozšiřování nového vodáckého oddílu. Nakonec z toho je pestrý rozhovor nejen o jeho začátcích ve skautu, na vodě, bohatém působení v Prázdninové škole Lipnice, výpravách na seakajacích i o tom, proč mu dává smysl dobrodružná výchova v přírodě, kterou skautské (nejen) vodácké oddíly nabízí.
Vladimír Cvrček, skautskou přezdívkou Vezír (1939), prošel radostnou, ale i strastiplnou vodáckou a skautskou cestou, kterou poznamenaly zejména politické režimy. S oddílem absolvoval několik zahraničních expedic, například do Polska, Slovenska a Maďarska, a byl i u porevoluční obnovy skautingu. Je stále aktivním členem náčelnictva Junáka a dlouho byl hlavním kapitánem vodních skautů.
Vodní skauti v našich končinách často své tábory realizují v podobě putovní. Bylo tomu tak již v dávné minulosti a tato tradice trvá dodnes. Některé oddíly či přístavy tráví celé dva až tři týdny putováním po řekách, ale objevují se často i kombinace, kdy putovní tábor zahajuje stálý nebo se ze stálého tábora vyplouvá na skutečnou plavbu.
Dlouho jsme s Honzou Fischerem – „Hvězdářem“, jak ho znají všichni od vodních skautů, vodní záchranky až po stavitele oplachtěných pramic, nemohli sladit termíny, kdy se k uskutečnění rozhovoru do Pádlera potkat. Od půlky srpna až do října má Hvězdář napilno jako hlavní organizátor a ředitel závodu Napříč Prahou – přes tři jezy, v současné době asi největší vodácké akce na počet účastníků v České republice. Ale nakonec to klaplo.