Zima je pro mnohé vodáky čas hibernace a regenerace. Musí si olízat rány a bolístky z předcházející sezóny a pořádně si odpočinout před sezónou následující, proto se ukládají do zimního spánku. Pro jiné je to zase čas fyzické přípravy na jarní tání. V posilovně zvedají tuny želez, šlapají na rotopedu a zapijí to iontovými nápoji.
Přestože očkování proti klíšťové encefalitidě představuje nejúčinnější ochranu, v České republice je stále proočkována jen asi pětina populace. „Čtvrtina nemocných má po prodělání závažné formy klíšťové encefalitidy trvalé následky, jako jsou chronické bolesti hlavy, poruchy spánku, koncentrace, paměti, nespavost, deprese, obrnu končetin, hluchotu nebo jiné poruchy hybnosti“ upozorňuje docent Rastislav Maďar z centra Očkování a cestovní medicíny [redir=https://www.ockovacicentrum.cz/cz/kde-ockujeme newwindow]Avenier[/redir].
V nejnovějším [redir=http://www.hydromagazin.cz/clanek/832-hydro-113-indie/ newwindow]HYDRU[/redir] jsme vám, mimo jiné, přinesli i krátký článek o komerčním raftingu na řece Kaituna. Na plnou verzi článku nám bohužel v časopisu nezbyl prostor. Přišlo nám ale škoda se s vámi nepodělit a tak dnes přinášíme článek z Kaituny tak, jak jej autorka napsala.
Příznivci outdooru by měli zbystřit! V těchto dnech přichází do outdoorových obchodů a na další distribuční místa zbrusu nový magazín plný outdoorových informací, tipů na cesty, článků o vybavení, recenzí nových výrobků a informací o expedicích doplněných rozhovory s osobnostmi. Magazín je zdarma a navazuje na dříve vydávanou ročenku Malý Průvodce a Novinky.
Jak proběhlo pražské kolo? No přeci parádně, jak jinak, a to v neděli 27. 1. 2013 v bazénu Sokola Královské Vinohrady. Opět probíhalo pod vedením Honzy Boučka, a tentokrát pod hlavičkou OVT TJ Bohemians.
Tyler Bradt je známý svým světovým rekordem na Pallouse Falls, které jsou téměř 60m vysoké. jeho výkon jen těžko někomu, kdo se alespoň trochu motá okolo vody, unikl. Od rekordu na Pallouse Falls měl Tyler zraněná záda a nebylo o něm nijak extra slyšet. Asi proto, že chystal úplně nový, a předesílám že veliký, projekt.
Živá voda – mýtus z dávnověku, pohádek a bájí, jejichž autory odvál vítr již před mnoha desítkami či možná stovkami let. Tehdy lidé věřili, že mrtvá voda zaceluje rány a živá voda křísí, dává znovu život, druhou šanci… V současné době se však tlačí do popředí jiná náplň pojmu živá voda a to je voda plná života. Význam, ale hlavně dopad je v takovém případě, bohužel, úplně opačný než v pohádkách.
Po seakayakování na severu Korsiky v roce 2006 jsem považoval tuto kapitolu vodáctví za uzavřenou. Když se na jaře na Moravici u piva zeptal kamarád Jirka z Opavy, co že budeme dělat v létě, byl jsem překvapen. Padlo slovo Korsika a po dalším pivku bylo rozhodnuto.
Celý víkend začal poněkud zvláštně. Jedu za bandou, která chce vyrazit do Jizerek, směr Síť, v Síti nikde nikdo, ačkoliv mám hodinu a půl zpoždění… Telefon začne zvonit. Kde seš? V Síti, paráda my jsme v Local Bloku…
V neděli 11. 11. 2012 Lipno pouštělo vrchem cca 6 kubíků. Nezaváhali jsme a naše představy o přenášení vlhkých kamenů se změnily v krásné technické poježdění, minimálně o stupeň lehčí než za „běžného stavu“ 20 kubíků.